با تشکر از خرید شما، هدیه‌ی شما به سبد خرید اضافه شد.

اموزش ۰ تا ۱۰۰ طرز تهیه گلاب (در خانه) + ۳ نکته کلیدی

مشاهده فهرست مطالب

مقدمه

آموزش طرز تهیه گلاب در خانه از موضوعات محبوب و جذابی است که به افراد امکان می‌ دهد تا از خواص طبیعی و بی نظیر این ماده ی با ارزش بهره‌ مند شوند. این فرآیند، اگرچه ساده به نظر می ‌رسد، اما نکات مهمی را در بر می‌ گیرد که باید به آن ها توجه کنید. با انتخاب گل های تازه ای که فاقد آلودگی و حشرات هستند، می توانید به تهیه ی یک گلاب خالص خانگی بپردازید. با رعایت چند نکته ی ساده می توانید به راحتی در منزل خود، گلاب تولید کرده و به صورت روزانه از این ماده ی ارزشمند مصرف کنید. در این محتوا قصد داریم به روش های گرفتن گلاب در خانه بپردازیم. پس اگر شما هم می خواهید با بهترین طرز تهیه گلاب در خانه آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

گلاب خانگی خالص

گلاب خانگی یکی از ارزشمند ترین عرقیاتی است که به راحتی در خانه تهیه می ‌شود و دارای خواص درمانی بسیار زیادی است. گلاب باید کاملا خالص و فاقد هرگونه مواد افزودنی باشد. بنابراین بهترین کار این است که با طرز تهیه گلاب به روش خانگی آشنا شوید. با استفاده از گل ‌های تازه ‌ی بهاری مانند گل رز یا گل محمدی، می ‌توانید به راحتی گلاب خانگی تهیه کنید. گلاب خانگی دارای عطر و طعم مطبوعی می باشد و شما می توانید از خواص درمانی آن، بهره مند شوید. هنگام تهیه ی گلاب خانگی باید به چند نکته ی مهم توجه کنید تا خواص گلاب حفظ گردد. در ادامه به اموزش طرز تهیه گلاب در خانه خواهیم پرداخت. با فراگرفتن این آموزش ها، شما می توانید به صورت روزانه از این محلول ارزشمند، استفاده کنید.

 

آموزش طرز تهیه گلاب خانگی با استفاده از لوله و کتری

با فراگرفتن آموزش طرز تهیه گلاب خانگی، به راحتی می توانید محصول مورد نیاز خود را با ساده ترین ابزار ها، تهیه کنید. جهت تهیه ی گلاب خانگی با استفاده از روش تقطیری، ابتدا باید به آماده سازی لوازم مورد نیاز بپردازید. برای این منظور، به یک کتری بزرگ، یک لوله ی باریک و بلند، یک ظرف شیشه‌ ای برای جمع‌آوری گلاب و مقداری آب نیاز خواهیم داشت. در مرحله ی اول، لوله را به دهانه ی کتری وصل می‌کنیم و سر دیگر آن را در ظرف شیشه ‌ای که می‌ خواهیم گلاب را در آن بریزیم، قرار می‌ دهیم. سپس در فاصله ‌ای مناسب از کتری و ظرف شیشه ‌ای، یک ظرف آب سرد را قرار داده و لوله را داخل آن می‌ گذاریم تا بخار حاصل از جوشاندن آب داخل کتری، از طریق آب سرد تقطیر شود. اکنون نوبت اضافه کردن گلبرگ های گل محمدی به کتری می باشد.

گلبرگ ‌ها را با دقت داخل کتری می ‌ریزیم و کتری را تا نیمه پر می ‌کنیم، سپس باید آب را به گلبرگ ها، اضافه کنیم. در مرحله ی بعد، زیر شعله‌ی گاز را روشن کرده و کتری را روی حرارت قرار می‌ دهیم تا آب داخل آن به جوش آید. زمانی که آب کتری شروع به جوشیدن کند، بخار حاصل از آن همراه با عصاره ی گلاب از طریق لوله تقطیر شده و به درون ظرف شیشه ای منتقل خواهد شد. در نهایت پس از آن که آب کتری کاملا تبخیر گردید، می توانید زیر گاز را خاموش کرده و محتویات داخل لوله را با دقت به داخل شیشه بریزید. پس از آن باید شیشه ی گلاب را داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود. با همین چند روش ساده، شما می توانید به تهیه ی گلاب خانگی بپردازید و به صورت روزانه از آن مصرف کنید.

 

آموزش طرز تهیه گلاب خانگی با استفاده از لوله و کتری

 

روش دوم طرز تهیه گلاب خانگی

دومین روش طرز تهیه گلاب خانگی مانند روش اول، بسیار ساده و راحت می باشد، فقط باید چند نکته ی مهم را رعایت کنید. برای تهیه ی گلاب خانگی با استفاده از این روش، ابتدا گلبرگ ‌های گل محمدی را به دقت با آب بشویید تا از هر گونه گرد و غبار و یا آلودگی دیگری پاک شوند. سپس در یک قابلمه، یک جسم سنگین مانند یک سنگ صاف و مرتفع قرار دهید تا به عنوان محور مرکزی برای قرار دادن گلبرگ‌ ها عمل کند. سپس روی گلبرگ ها باید آب بریزید تا گلبرگ‌ ها به طور کامل محاصره شوند. در مرحله ی بعد به یک کاسه ی چینی نشکن یا فلزی نیاز دارید. کاسه را به گونه ای در قابلمه قرار دهید که بالاتر از سطح آب قرار گیرد. به این نکته دقت کنید که آب نباید وارد کاسه شود.

برای مطالعه بیشتر: خواص چای نبات و دارچین

در مرحله ی بعد، قابلمه را به صورت برعکس بگذارید و آن را روی حرارت قرار دهید تا آب درون قابلمه به جوش آید. سپس بر روی در قابلمه چند تکه یخ بگذارید تا آب درون ظرف به جوش بیاید و در نتیجه ی این فرایند عصاره‌ ی گلاب از گلبرگ ‌ها جدا شده و از طریق فرایند بخار، گلاب خانگی تهیه می گردد. پس از آن که آب داخل قابلمه به جوش آمد، ابتدا زیر شعله را کم کرده، سپس 30 دقیقه صبر کنید تا آب همراه با گلاب بجوشد. اگر یخ های روی در قابلمه آب شده اند، می توانید مجددا، چند تکه یخ دیگر درون در قابلمه قرار دهید. یخ ها کمک خواهند کرد تا بخار داخل قابلمه سرد شود و به مایع تبدیل گردد. در نتیجه عصاره ی گلاب به کاسه منتقل خواهد شد. هر چه تعداد یخ ها بیشتر باشد، فرآیند تهیه ی گلاب، موثر تر خواهد بود. پس از مدتی که رنگ گلبرگ ها تغیر کرد، می توانید زیر شعله را خاموش کنید.

مایعی که داخل کاسه ی شما جمع شده است، عصاره ی خالص این گلبرگ های زیبا می باشد. اکنون می توانید این عصاره را به ظرف مورد نظر خود ریخته و در یخچال نگهداری کنید. این روش به شما امکان می دهد تا گلاب خانگی با کیفیت و خالص را با استفاده از چند ابزار ساده که در منزل دارید، تهیه کرده و از خواص و فواید آن بهره مند شوید.

پیشنهاد می شود مقاله 5 روش خانگی رفع ترش کردن معده را نیز مطاله کنید.

 

روش سوم طرز تهیه گلاب خالص

یکی از بهترین روش های گرفتن گلاب در خانه، روش استخراج عطر گلاب با استفاده از آب جوشیده می باشد. این روش بسیار ساده و راحت است. فقط باید به چند نکته ی مهم توجه کنید. مهمترین اقدامات لازم جهت تهیه ی گلاب خانگی به شرح زیر می باشد.

  •  آماده‌ سازی گلبرگ ‌ها: ابتدا باید گلبرگ های گل محمدی را با آبکش بشویید تا کاملا تمیز شوند. سپس گلبرگ ها را در یک ظرف شیشه ای قرار دهید.
  •  جوشاندن آب مقطر: دو فنجان آب تصفیه شده را توسط قوری یا کاسه، بجوشانید. آب جوشیده را بر روی گلبرگ ها در ظرف شیشه ای ریخته و روی آن را بپوشانید. این امر جهت استخراج عطر و طعم گلبرگ ها، انجام می شود.
  •  استخراج عطر: پس از ریختن آب جوشیده بر روی گلبرگ ها، حدود 30 دقیقه صبر کنید تا استخراج عطر به صورت کامل انجام شود.
  •  صاف‌ کردن و ذخیره‌ سازی: پس از گذشت زمان مورد نیاز، محتویات داخل شیشه را توسط یک پارچه صاف کرده و به درون شیشه های تمیز و ضد حرارت انتقال دهید. اکنون باید شیشه های گلاب را در داخل یخچال بگذاریم. پس از حدود یک هفته می توانید از گلاب خانگی خود استفاده کنید.

 

بهترین روش تهیه ی گلاب خانگی

 

3 نکته ی کلیدی جهت طرز تهیه گلاب خالص

شاید به نظر شما طرز تهیه گلاب خانگی بسیار راحت و ساده باشد، اما چند نکته ی اساسی وجود دارد که هنگام تهیه ی گلاب باید به آن ها توجه کنید. در تهیه ‌ی گلاب خانگی، توجه به برخی نکات اساسی می ‌تواند تاثیر بسزایی در کیفیت و ارزش عصاره داشته باشد. در ادامه به سه نکته ی مهم برای تهیه ‌ی گلاب خانگی اشاره خواهیم کرد.

  •  انتخاب گلبرگ ‌های تازه و بدون آلودگی: برای تهیه‌ ی گلاب خانگی، باید از گلبرگ های گل محمدی تازه که فاقد هر گونه آلودگی ای می باشند، استفاده کنید. بنابراین بهتر است از مراکز معتبر، گلبرگ های گل محمدی را تهیه نمایید.
  • استفاده از آب تمیز: آبی که برای تهیه ‌ی گلاب استفاده می‌ شود باید کاملا تمیز و پاک باشد. بهتر است از آب شهری یا آب فیلتر شده استفاده نمایید. علاوه بر این، باید از ظروف کاملا تمیز و ضدعفونی شده برای تهیه ی گلاب خانگی استفاده کنید.
  • کنترل حرارت و زمان مطلوب: در فرآیند تهیه‌ ی گلاب، کنترل حرارت و زمان بسیار مهم است. بنابراین اطمینان داشته باشید که آب موجود در قابلمه به میزان کافی و همراه با حرارت لازم، جوشیده شده است تا عصاره ی گلاب به خوبی تبخیر گردد. علاوه بر این زمانی که گلبرگ ها سفید شدند و عطر خود را به آب انتقال دادند، فرایند تهیه را متوقف نمایید تا گلابی خالص حاصل گردد.

با رعایت این نکات ساده می توانید به تهیه ی گلاب خانگی خالص بپردازید و از خواص و فواید این عصاره ی طبیعی بهره مند شوید.

عرق هل

یک لیتر

115000

تومان
30

89900

130000

تومان

عرق نعنا

یک لیتر

115000

تومان

عرق دارچین

یک لیتر

115000

تومان

عواملی که بر خراب شدن گلاب تاثیر می گذارند

پس از آشنایی با طرز تهیه گلاب بهتر است با عواملی که می توانند باعث خراب شدن گلاب شوند، آشنا شوید. خراب شدن گلاب یک پدیده ی طبیعی می باشد که تحت تاثیر عواملی مختلفی، صورت می گیرد. خراب شدن گلاب می تواند توسط عواملی از جمله ورود آلودگی های بیولوژیکی، تماس گلاب با هوا، حرارت بیش از حد، گذشت زمان و غیره، رخ دهد. یکی از مهمترین عواملی که نقش بسیار مهمی در خراب شدن گلاب خواهد داشت، ورود آلودگی های بیولوژیکی می باشد. باکتری ها، قارچ ها و میکروب ها ممکن است وارد گلاب شوند و منجر به فاسد شدن این محلول طبیعی گردند. هوا از دیگر عواملی می باشد که می تواند منجر به خرابی گلاب شود. علاوه بر این حرارت یکی از مهمترین عواملی می باشد که می تواند باعث خراب شدن عصاره ی گلاب گردد.

حرارت می تواند به رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها منجر شود. این فرایند باعث فاسد شدن گلاب خواهد شد. عوامل دیگری مانند نور خورشید، کیفیت مواد اولیه و شرایط نگهداری نیز می ‌توانند در خراب شدن گلاب تاثیر گذار باشند. در سایت aradbranding مطلب زیر درباره ظرف مناسب نگهداری گلاب آورده شده است که در اینجا برای مطالعه شما آورده ایم:

در رابطه با این موضوع باید گفت بهترین ظرفی که می توان در آن عصاره گل سرخ را نگه داشت بطری شیشه ای می باشد چرا که کیفیت گلاب را بیشتر حفظ می کند و زمان ماندگاری آن را بالاتر می برد.

اگرچه در بطری های پلاستیکی هم میتوان نگه داشت اما به مرور کیفیت خود را از دست میدهد نکته بعدی درباره ظرف مناسب درب ظرف می باشد که حتماً توصیه می شود از جنس آلومینیوم باشد.

 

عصاره ی گلاب خانگی

سخن پایانی

با توجه به خواص و فواید بیشمار گلاب، در این محتوا به بهترین روش های طرز تهیه گلاب خانگی اشاره کردیم. بنابراین شما به راحتی می توانید با چند وسیله ی ساده و راحت، در منزل خود به تهیه ی گلاب خانگی بپردازید. با رعایت اصول و نکاتی که در این محتوا بیان شد بدون هیچ گونه دغدغه ای می توانید، در منزل خود، گلاب تولید کنید و به صورت روزانه از این محلول ارزشمند، بهره مند شوید. جهت تهیه ی گلاب خالص خانگی، باید گلبرگ های گل را از مراکز بسیار معتبری که به طور تخصصی به تولید گل می پردازند، خرید کنید. این امر نقش بسزایی در تولید عصاره ی گلاب خواهد داشت. با مراجعه به قسمت فروشگاه سایت امکان خرید گلاب با کیفیت برای شما فراهم است.

 

برخی از سوالات پرتکرار

1- آیا تهیه گلاب خانگی کاری سخت و زمان بر است؟

در این نوشته تلاش شد تا به طور کامل روند تهیه گلاب در خانه بررسی شده و توضیح داده شود. اگر شما مطابق این آموزش پیش بروید و نکات گفته شده را رعایت کنید این کار برای شما سخت نخواهد بود.

2- نگهداری گلاب در چه ظرفی باید انجام شود؟

بهتر است که گلاب در ظرف های پلاستیکی نگه داشته نشود مخصوصا اگه مقدار زیادی دارد و قرار است که مدت زمان زیادی نگهداری شود. چرا که مرور زمان کیفیت و بو و مزه اش را از دست می دهد. بهتر است که گلاب در ظرف های مسی یا آلومینیومی نگهداری شود.

 

    ارسال نظرات