با تشکر از خرید شما، هدیه‌ی شما به سبد خرید اضافه شد.

طرز تهیه سوپ نبات و گلابی

مشاهده فهرست مطالب

سوپ گلابی و نبات یک سوپ فوق‌العاده برای فصول سرد سال است که در طب سنتی چینی برای این سوپ خواص ضد سرماخوردگی ذکر شده است و در میان فهرست غذایی چینی‌ها حضور همیشگی دارد. این سوپ ساده و سبک به عنوان نسخه خانگی برای محافظت از بیماری‌های ریه مثل سرماخوردگی و آنفلانزا بشمار می آید. در طب چینی، فصل پاییز را باعث خشکی مزاج می‌دانند. این خشکی می‌تواند بر سیستم تنفسی تأثیر بگذارد. علاوه بر این، ویروس‌های سرماخوردگی و آنفولانزا در شرایط خشک رشد می‌کنند، بنابراین جای تعجب نیست که پاییز شروع فصل سرماخوردگی و آنفولانزا باشد.

سوپ گلابی و نبات می‌تواند توسط هر کسی درست شود، حتی کسانی که هرگز آشپزی نکرده‌اند.می توانید برای تهیه این سوپ از نبات تخته استفاده کنید. برای خرید نبات تخته زعغرانی و ساده می توانید به سایت نبات تهران مراجعه کنید.  در این مقاله دستور پخت این غذای خوشمزه پاییزی/زمستانی را با شما به اشتراک می گذارم که باعث بهبود بیماری‌های گلو از جمله خشکی، درد و سرفه می‌شود :

طرز تهیه سوپ گلابی و نبات

تعدادی گلابی را پوست بگیرید و بشویید. سپس به هر شکلی که تمایل دارید آن را برش دهید شما میتوانید حتی گلابی ها را بصورت خورد نشده هم در این سوپ استفاده کنید. نیمی از قابلمه را پر از آب کنید و به آن چند تکه نبات‌ تهران هم اضافه کنید، شعله را روشن کنید و زمانی که نبات ها آب شدند، گلابی‌ها را به آن اضافه کنید. سپس صبر کنید تا آب کاملاً بجشود و گوشت گلابی به صورت نرم و پخته شده در بیاید. به عنوان تست می توانید کمی از گلابی‌ها را مزه کنید تا ببینید که تردی آن مناسب طبع شما هست یا خیر. اگر گلابی نرم تری باب میل شماست کمی دیگر آب به قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید گلابی ها بیشتر پخته شوند.

با توجه به ذائقه شخصی، می توانید چاشنی های مختلفی را نیز اضافه کنید. چینی ها عادت دارند به سوپ نبات و گلابی، دارچین، سنجد و گوجی‌بری ( نوعی تمشک آسیایی شبیه به کشمش ) اضافه کنند. پیشنهاد سرآشپز ما اضافه کردن کمی گل محمدی یا گلاب است که باعث می‌شود عطر سوپ را دلنشین‌ و قوای ذهن را تقویت ‌می‌کند.

این سوپ را امتحان کنید طعم شیرین و ملایم دارد، خشکی ناشی از فصل سرما را از بین می برد و نوشیدن یک کاسه از آن ریه، گلو و دستگاه گوارش را آرام می‌کند.

    ارسال نظرات